Arduino programavimo aplinka

   Programoms rašyti arduino.cc projektas siūlo savo pritaikytą nemokamą programinę įrangą „Arduino”. Tai „Wiring” pagrindu sukurta programa, labai paprasta, bet mums jos pradžioje tikrai užteks 🙂 arduino.cc pastoviai tobulina programinę įrangą, todėl naujausia jos versija visada rasite pas gamintoja. Beja „Arduino” programinė įranga parašyta ne tik Windows šeimos kompiuteriams – liko nenuskriausti ir Linux myletojai ir Mac gerbėjai. Kaip minėjau – lekiam pas gamintoją ir siunčiamės naujausią versiją. Straipsnio rašymo metu išėjusi buvo 1.0.4 versija. Aptarsim Windows šeimos kompiuterius, Mac neturiu, o gal kuris Linux gerbejas aprašys kaip tai daryti su pingvinu 🙂

   Parsisiuntus .zip archyvą patartina programinę įrangą išarchyvuoti „c:\arduino” – jau įprotis tapo o ir gamintojas taip pat siūlo.

   Jungiam savo Arduino plokštę prie kompiuterio USB jungties, jei pirmą kartą jungiamas – instaliuojame tvarkykles, ir paleidžiame programėlę.

  Vaizdas turėtų gautis panašus, norėtūsi iš kart pabandyt programuot – neskubėkit, pradžioje reikia nusistatyti mūsų naudojamą Arduino plokštę – einame į „Įrankiai –> Plokštė –> {pasirenkamas plokštės tipas}” ir pasirinkti kompiuterio-Arduino bendravimo portą „Įrankiai –> Nuoseklusis Portas –> COM{porto numeris}”. Iš paveikslėlio matyti, kad pavyzdžiui pas mane pajungta Arduino Uno plokštė ir ji bendrauja su kompiuteriu per COM19 portą (paveikslėlio apačioje dešinėje). Kas maloniai nustebino – programa išversta į lietuvių kalbą ir vertimas tikrai puikus.

   Kaip ir viskas, galima pulti rašyti savo kodą, kompiliuoti jį ir krauti į kontrolerį 🙂

4 komentarai

  Arduino programavimo pradžiamokslis

  […] Pamokų sąrašas […]

  Saulius

  Arduino programavimo aplinka veikia vienodai visose OS. Veikia kuo sklandžiausiai tiek su Mac OS X, tiek su Linux. Skiriasi tik nuosekliųjų įrenginių pavadinimai. Aš šitos aplinkos negaliu pakęsti dėl jos ribotumo ir viską darau su Eclipse, tiek Linux, tiek Mac kompiuteriuose. Windows, tiesa, nebandžiau. O neseniai pasirodė programėlė ir Android OS, galima dabar pas klientus programų atnaujinimus įdiegti tiesiai iš telefono — labai patogu.

  Arduino programavimas su Eclipse | Darau, blė

  […] tinklapėlį netyčia, kuriame lietuviškai dėstomi Arduino programavimo pagrindai ir aprašyta Arduino programavimo aplinka. O aš parašysiu savo nuomonę apie tai šiek […]

  klausas

  kaska meluoji parsisiunciau versija 1.0.4 oji angku kalba meniu 

   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.