Apie mane ir InfoReg

Sveiki,
esu Giedrius Kazlauskas, InfoReg vadovas ir idėjos autorius. Esu baigęs Lietuvos edukologijos universitetą, Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete įgijęs mechanikos inžinerijos bakalaurą bei mokytojo kvalifikaciją. Apgyniau bakalauro darbą tema „Robotikos stendo projektavimas ir konstravimas“, darbo vadovas doc. dr. R. Bareikis, darbas įvertintas – 10 (puikiai).

2011 metais, pradėjęs dirbti mokykloje, gavau seną informacinių technologijų klasę. Kompiuterinei technikai jau tada buvo virš 5 metų. Informatikos pamokų metu vaikai gainiojo po ekraną „vėžliuką“. Taip, jie mokėsi dirbti Komenskio Logo programa. Ar galite įsivaizduoti, jog ši programa, skirta mokyti vaikus informacinių technologijų, visose Lietuvos mokyklose naudojama nuo 1998 (!!!) metų (http://www.logo.lt/_old/tekstai/klprograma.html). Galiu nuliūdinti – siūloma programa neveikia kompiuteriuose su 64 bitų Windows operacine sistema. Todėl reikia ieškoti pakaitalo. Kas ieško – tas randa. Geriausias pakaitalas šitam „žvėriui“ – Arduino valdiklis, kuris programuojamas supaprastinta C programavimo kalba ir kas nuostabiausia – rezultatą gali pamatyti, pačiupinėti, išgirsti ir net sulaužyti. Tuo metu, kai pradėjau dirbti su moksleiviais, originalių Arduinų kainos kandžiojosi ir Lietuvoje niekas jais neprekiavo. Visa laimė, kad jau tada žinojau tinklapį dx.com Kaip tik tuo metu jie pradėjo prekiauti Arduino prototipais (Arduino – atviro kodo platforma).

Todėl, kad Lietuvoje didelio technikos pasirinkimo nebuvo, man kilo idėja atidaryti el. parduotuvę, kurioje mechatronikos, robotikos ir kitos kompiuterinės technikos mėgėjai galėtų įsigyti nebrangių elektronikos komponentų. Malonu, kad šiuo metu yra net kelios lietuviškos el. parduotuvės, su kuriomis galima konkuruoti, kurios siūlo platų elektronikos prekių pasirinkimą.

Taip gimė InfoReg 🙂