Arduino – kas tai ir kam to reikia

kontroleris Kas tai yra "Kontroleris"

   Mikrokontroleris (MK) – ATMega, PIC ir dar panašios mikroschemos – vienakristalės mikro skaičiavimo mašinos. Kontroleris – plokštė, kurioje įlituota MK mikroschema.

   Kontroleris, kaip jau ir sako pavadinimas, elektroninis įtaisas, kuris kažką kontroliuoja, tai yra reaguoja į pasikeitusius aplinkos parametrus. Aplinkos parametrai nuskaitomi specialiais davikliais, dar kitaip vadinamais sensorika. Valdymo įtaisai (motorika, elektroniniai moduliai bei komponentai)  – viskas ką galima valdyti paduodant elektros impulsus. Įvairios rėlės, šviesos šaltiniai, optoelektronika ar servo varikliai. Pavyzdžiui kondicionierius, ten stovi tokia "protinga" plokštė – kontroleris, kuri įjungia/išjungia oro šildymą / šaldymą, drėgmės reguliatorių tada, kai to reikia.

   Kondicionierius, MP3 grotuvas, GPS navigatorius, net ir mikrobangų krosnelė ar šaldytuvas – visa tai grubiai tariant – specializuoti kontroleriai.

 Arduino

mikrokontroleris   Arduino – tai vienas iš kontrolerių, kurį galima priversti kažką daryti. Nuo stalinio laikrodžio su žadintuvu, šviesos efektų iki roboto. Arba šiaip pasižaisti surenkant išardant savo sugalvotas smulkmenas. Radiokonstruktorius. Prie kontrolerio plokštės galima jungti begalę periferinių įrenginių – daviklius (temperatūros, apšvietimo, slėgio, pagreičio ir t.t.), šviesos diodus, skystų kristalų (LCD) ekranėlius, servo variklius. Parašius programą priversti vienaip ar kitaip reaguoti į pasikeitimus  ar vykdyti kažkokius veiksmus.

   Jungiam GPS modulį ir jums kontroleris nuskaitinės esamos vietos koordinates, pridedam GSM modulį – siūs žinutę apie esamą kontrolerio padėtį tiesiai į telefoną arba jungiam prie SD kortelės modulio ir realiuoju laiku (pvz. kas 5 minutes) įrašinės duomenis į laikmeną. Štai jums paprasčiausias automobilio sekimo įrenginys 🙂

   Kur dar panaudoti? Automatinis naminių gyvūnų maitinimas, Laistyno sistema, Nuotolinis telemetrinių duomenų perdavimas. Vaizduotė begalinė

ir žinoma – robotų kūrimas! Šiaip to mes čia ir esam 🙂

Kodėl Arduino? Yra dešimtys ir kitų platformų, bei kontrolerių, bet

paprastas Arduino bendravimas su kompiuteriu

nereikalingas daugumai modelių papildomas programatorius

Arduino projektas pilnai atviras

projektas populiarus – visa krūva interneto portalų su atviromis programavimo  bibliotekomis, schemomis ir projektų aprašymais (kaip ir šitas puslapis)

modulių kaina, kuri tikrai nesikandžioja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.