Ar žinote, kad…

Kas tie robotai? Iš kur jie atsirado? Su kokiomis problemomis susidūrė robotų kūrėjai? XXI amžiuje apie šiuos technologinius kūrinius kalbama vis dažniau, keliais įdomiais faktais nusprendėme pasidalinti ir mes.

Ar žinote, kad…

„Elektro“ — pirmasis pasaulyje humanoidas, debiutavęs dar 1939-aisiais. Beveik septynių pėdų aukščio mašina vaikščiojo ir kalbėjo – iš viso robotas galėjo pasakyti daugiau nei 700 žodžių.

1495 metais Leonardo Da Vinci  parengė planą, nurodžiusį, kaip reikia sukurti humanoidą, o inžinierius Markas Rosheimas sukūrė miniatiurinę mašinos versiją, kurią naudojo NASA.

1981 metais pirmąjį kartą pastebėta, kad robotai kelia pavojų. Tada roboto ranka nužudė Japonijos gamyklos darbininką.

Šiuo metu JAV kariuomenė naudoja daugiau nei 400 robotų, kurie sėkmingai atlieka įvairaus pobūdžio užduotis, kurias žmogui atlikti sunku ir pavojinga – išminuoja bombas, atlieka įvairius darbus pavojingose karinėse zonose arapleistose gamyklose.

Mažasis aš (ang. Mini Me) — tai mikroskopinis robotas, kurį sukurti ryžosi Australai. Šio roboto paskirtis atlikti svarbią medicininę misiją – paciento organizme jis turės atlikti biopsiją.

Robotikos ekspertas Henrikas Christensenas prognozuoja, kad ateityje žmonės galės intymiai bendrauti su robotais. Jeigu galvojate, kad svetimauti bus paprasčiau, klystate. Hansas Moravecas, „Carnegie Mellon“ robotikos instituto įkūrėjas teigia, kad robotai turės jausmus ir bendraus su į save panašiais kūriniais.

NASA dirba įvairūs robotai, pavyzdžiui, robotas kodiniu pavadinimu „TKS Canadarm2“ gali pakelti ir kontroliuoti labai sunkius objektus, pavyzdžiui, palydovus. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.